Jį pasamdė prieš šešerius metus. Socialinių tinklų burtininką Nojų. Pažinčių ir šiaip visų galų ąsą. Profą. Komandos žaidėją. Gero skonio specialistą. Supermamyčių numylėtinį Nojų. Nojų fotošopo ekspertą. Nojų videografą. Pasamdė. Tik todėl. Kad šis turėjo 3,096 draugus feisbuke.

Griežtai loginės krypties filosofai prikimusiais balsais numyktų, kad Būkim biedni, bet teisingi, Nojau. Šį darbą gali atlikti absoliučiai bet kas.

Tačiau dabar juk madinga jaunimą girti. Motyvuoti griauti visas aplinkines sienas, o kiekviena nugriauta siena liaupsinama tarsi aštuntas Naujojo pasaulio stebuklas. O tokia socialinė sankloda pykstasi su logika. O su logika pyktis- nevalia.

Nojaus darbas buvo scrollinti per viską, ką įmanoma. Stebėti tendencijas produktų įpakavimų vs. surinktų LIKE paspaudimų pasaulyje Gyvenimo būdo distributorių porai. Trumpai drūtai- važiuoti ant galvos visiems sunkiai per gyvenimą besikapstantiems jauniems rašiagoms bloggeriams, fotografams, grožio meistrams, rankdarbių ir aplinkos gražinimo virtuozams. Nes, na juk, vertingos idėjos gali gimti tik tikrame gyvenime.

Kitaip tariant- vogti. Kitaip tariant- ši pora verslininkų tapo labai turtinga laižydama šiknaskyles ubagams. Dvasios ir šiaip...Kitaip tariant- tokiems, kaip Nojus. Už solidžią 2k algą kas mėnesį, su durimis potencialiai į lietuvišką Haulivudą. O jų kičo imperija buvo pastatyta maždaug ant konfidencialumo sutarčių ir spalvingų įmonės vakarėlių bendrystės jausmui sukurti.

Nojaus mėgstamiausių facebook ir instagram paskyrų savininkai ilgai netrukus sumetė „sklatkę“ ir gimtąjame vaikino miestelyje Raseiniuose ant parkelio grindinio užtapė grafitį. Valtelę, kurioje sėdi vienišas alchemikas ir iš apšepusio šuns išmatų lyg ir chemex aparatu spaudžia grynų gryniausią auksą. Greta, antrojoje scenoje, pavaizduota, kaip iš karvės šūdo distiliuojami variokai ir popieriaus lakštai.

Piešinys pavadintas „XXI amžiuje alchemikams pavyko“.

Kai kurioms Nojaus darbdavių aukoms gyvenime iškilti vis dėlto irgi pavyko.

Greta Oldenburg

Kaunas Šiauliai 2021m.