<tl:dr>Vol or GTFO!</tl:dr>

Zase nevíš koho volit, kdo je kdo a co za hlas dostaneš? Nezoufej, je tu tvůj oblíbený souhrn všeho, co jsi potřeboval vědět! <3

1. STRANA ZELENÝCH
Osud má zvrácený smysl pro humor, když na jedničku dosadil partaj stárnoucích ekofašos, jejímž největším předvolebním tahákem je absence jemnostpána Stropnického na kandidátce, adorování Green Dealu, který z Evropy udělá druhořadé žebráky, a protlačování vagín na čelní místa bez ohledu na jejich schopnosti, což v Brně s dokonalou absencí jakékoli grácie odprezentoval mužský leader pro Jihomoravaský kraj. Pokud jim dáš hlas, vymění ti auto za kolo a krávu za salát, načež se na další 4 roky zavřou do čajovny, kde budou u fair trade Pigi čaje připravovat další volební provar.

2. ŠVÝCARSKÁ DEMOKRACIE
Pln optimismu jsem se jal hledat volební program, ale z webu na mne upadla MUDr. Soňa Peková, Ph.D., což mi o tomto hnutí řeklo vše, co potřebuješ vědět. Jsou prostě proti! EU, NATO, Ústavě ČR! Zpátky na stromy a z nich rovnou do Švajcu! Kámo, představ si, že by udělali z ČR kopii Švýcarska, tak budou mít doma kvér pod postelí i voliči Volného bloku a SPD. A to prostě nechceš. Nechceš, že jo? ŽE JO?!

3. VOLNÝ BLOK
Volný. Bobošíková. Csáková. Lipovská. Potřebuješ ještě další argumenty, proč je nevolit? Třeba flákanec? Ale vážně - když ti chytřejší bráška pomohl doslabikovat až sem, tak ti poradím: Když dáš do obálky jejich lísteček, tak to bude jak s tou zmrzlinkou, co ti v léte upadla na tričko. Budeš ulepenej, kotníčky ve voňavý sračce, tvé penízky budou fuč a pořád nebudeš mít v pusince nanuka. A ne, pan Volný ti ho do pusinky nedá. Nanuka.

4. SPD
V porovnání s předchozím panoptikem hrůzy a marnosti osazenstvo SPD nevypadá úplně špatně, že? Nicméně srovnávat inteligenční pool následovníků šíleného japanomoraváka s mentálními potraty, pořád nevypovídá nic o celkovém umístění SPD na evolučním žebříčku. K tomu ti stačí letmá návštěva Levných-SPD-domácích-SPD-farmářských-SPD-trhů, kdy za dumpingové, stranickou kasou dotované ceny dostaneš echt domácí výrobky z Agrofertu a dalších korporací. A to se vyplatí! Zároveň budeš oblažen perfektním příkladem, jak by SPD zvládlo vošéfovat ekonomiku této země. I po čtyřech letech v politice je to strana nasraných na všechno a proti všemu: migrantům, EU, exekutorům, multikulti, daním, korupci, sociálnímu systému. A zdravému rozumu. Nebuď i ty nasranej! Ser na ně!

5. ČSSD
Sociálně citliví politici, kteří myslí hodně na důchodce a slabé kusy, což se v praxi projevilo především tak, že ve vládě rozjeli důchodovou reformu. Koneckonců, ulevit rozpočtu o 30.000+ převážně starých lidí je významný krok pro stabilizaci výdajové stránky! Naneštěstí mají na Ministerstvu pro rozhazování tmavě oranžovou Venezuelu Maláčovou, která nečekaně nabyté peníze obratem naházela náhodným přeživším, aby si mohli dovolit zaplatit alespoň blížící se pohřeb. Po osmi letech nepřetržitého ojebávání koaličními partnery, chřadnoucí ČSSD ze zoufalství importovala Matěje "tatínekvámvyhlásíválku" Stropnického, což vnímám jako vynikající tah - podstrčený konkurencí od Zelených. Pokud i toto lákadlo selže, tak sympatický Honza vytáhne rudý svetr, chytne se s ostatními straníky za ruce a svorně odtáhnou do prdele. Hlavně je nevol, je to na dobrý cestě!

6. CIBULKA (Ne, nebudu psát celý název! NE-BU-DU!)
Hele, pokud jsi už po pěti bodech rezignoval na svou šanci něco změnit a máš nutkavou potřebu zahodit svůj hlas, dej to jemu. Už jen proto, že tento komunisty otloukaný podivín je neskutečný nezmar a taky proto, že s tím siderickým kyvadélkem nakonec nelhal. Skutečně je to tu samej zkurvenej STBák a rusofilní kremlobot.

7. ALIANCE NÁRODNÍCH SIL
Národní sila požadují tvůj hlas! Akorát nevím jestli jsou obilná nebo raketová a jak se případně nacpou do sněmovny. Sila jsou nejlepší vystupovači, páč krom ohraného EU a NATO přidala i MMF a Světovou banku! Taktéž chtějí požádat o bezpečnostní deštník z Ruska, což je divný, páč Rusáci exportují jen Novičok a tankový divize. Nakonec jsem z hromady kravských exkrementů, uložených v bedně s nápisem Volební program, vytáhl opravdový poklad, výrok: "ČLOVĚKA MOHOU VYCHOVAT JEN LIDÉ!" Já vím, že každý cirkus musí mít klauny, i ten předvolební, ale očekával jsem že budou vtipní. Aspoň trochu. Retardovanej klaun je smutnej!

A po této drobné odbočce se vraťme zpět do reality.

8. TRIKOLORA SVOBODNÍ SOUKROMNÍCI
Vopravdická česká pravice se rozhodla spojit síly do unikátní koalice! Jupí? V překladu to, žel bohu, znamená tohle: Radikální kavárenští teoretici od Svobodných se po nekonečné řadě volebních debaklů a vnitřního štěpení začali rozhlížet, ke komu se přisát, bo sojový latté letos mírně podražilo. Trikolora, po rezignaci vševypovídající tváře strany, přehodnotila prognózy své prodejní síly, kterou jim nezachrání ani brejlatá zrzka s "dvěma nadstandardně zbytnělými vlastnostmi" (To mají na webu, nekecám!) Soukromníci ještě furt seděli tiše v koutku a škrundalo jim v břiše. A pak někoho z tří lídrů posedl duch Margaret Thatcherové a vnuknul mu vizi, že se stanou se vopravdickou českou pravicí, jen když si našérujou voliče! To by mohlo fungovat! Jo, pokud plánují zaplnit běžný koncert Kabátů. Do PSPČR to vidím na medaili za účast a příspěvek na tonery do tiskáren. Neříkám, že to je ze seznamu ta nejhorší volba, ale ještě si počkej, bude to lepší.

9. ALIANCE PRO BUDOUCNOST
Představ si ikonku odpadkového koše na ploše svého počítače. Jednou za čas se podíváš, co všechno se uvnitř válí, zděsíš se, kolik to zabírá místa, pro jistotu se znovu přesvědčíš, jesli se ti z toho něco nehodí... a pak to všechno vysypeš. No a teď si ten Koš přejmenuj na Alianci pro budoucnost a místo jednotlivých souborů tam nasázej ikonky bezvýznamných stran, jejichž celonárodní kongres se vejde do pronajatého mikrobusu. Že nevíš jakých? Sleduj: Aliance pro budoucnost je přejmenovaná ODA (to je něco jako kdyby Bobošíková byla policiká strana), dále Agrární demokratická strana, Rozumní, Demokratická strana zelených, Řád Národa, strana Zdraví Sport Prosperita a Starostové PRO kraj. Ale jinak jsou to všechno optimističtí srdcaři a na webíku už představujou i stínovou vládu! Ani tak jsem nenašel jediný důvod, proč je volit, dokonce ani agentury už je nezobrazují v průzkumech, což je de facto konečná. Než dát hlas jim, tak to fakt raději podpoř Péťu Cibulku. Za kyvadélko!

10. HNUTÍ PRAMENY
V programu mají první bod nadepsaný jako COVID. Zprvu jsem si myslel, že proti němu chtějí bojovat, což by je poslalo ve volitelnosti před aktuání vládu, avšak po rozkliknutí jsem uzřel tuto větu: "Covid je uměle vytvořený nástroj k přeformátování svobodné společnosti na otrocké uspořádání neofeudálního typu." Dál jsem to nečetl, páč se mi zamlžily brejle. Tohle hnutí je ideální argument pro zákon umožňující kandidovat a volit pouze občanům od určité hranice IQ výše. A pro zavedení třetí kategorie občanů. Jestli jim to hodíš, budeš vaporizován!

11. LEVICE
Když jsem hodil tento název do Google, na prvním místě vyskočilo wikiheslo: "Levice (Slovak pronunciation: [ˈleʋitse], ... is a town in western Slovakia. The town lies on the left bank of the lower Hron river. The Old Slavic name of the town was Leva, which means "the Left One." Bohužel třetí odkaz vedl na web rudých splašků, které jsou natolik mimo realitu, že je nechtěli ani vymírající čejeni z KSČM. Inu, posuď sám: "... Současná Evropská unie je však málo demokratická a je pod vlivem lobbingu velkých firem. Proto se stavíme za demokratizaci všech jejích hlavních institucí, ..." Nevím, jak ty, ale já fakt nechci zjistit, co obnáší taková demokratizace, nedávno jsem viděl dokument z ruských gulagů. Byl bych raději kdyby kandidovalo to slovenské město, i přes vážné riziko, že se v ČR stane premiérem.

12. PŘÍSAHA
Bylo nebylo, v jednom zaprděným Banánistánu žil byl průměrnej fízl, co kvůli pár kabelkám rozmrdal celou zemi. A páč to nestačilo, tak ho po letech reanimoval černokněžník Mára jako novodobého mesiáše, co se teď pokouší o repete. Vyzbrojen ostře nabitými billboardy, plakáty, vývěskami, spoty, meetingy, konzultacemi od Víta Bárty, hromadou peněz od tajemných sponzorů a naprostou absencí programu se snaží voliče přesvědčit, že pouze on a jeho pár kámošů z ÚOOZ postaví tuhle zemi zpátky na nohy. Jo, jasně. Dvě dávky! Cywe, Šlachta není Reno Rejns, tenhle ex-policajt už dávno neloví psance, ten jim teď sype voliče do koalice. Tenhle celovečerák nemá hepyend, v kině maj tvrdý židle, teplou Colu, vlažnej popcorn a studenýho prodavače, tak si lístek do první řady fakt kupovat nemusíš. A soráč za spoiler!

13. SPOLU (ODS+TOP09+KDU-ČSL)
Ruku na srdíčko - musíme na tom být špatně, když se spojily i tyhle tři subjekty! Od KDU-ČSL je to vcelku očekávatelný krok, politická prostituce je jejich největším koníčkem, jdou s každým, kdo jim nabídne šanci na liz, a za pár otčenášů po večeři vždy dojdou u Boha a voličstva odpuštění. Že se přidala TOP09, je taky pochopitelné, vždyť po definitivním usnutí pankáče Karla, odchodu Kalouska a odšukání Feriho do propadliště dějin, číslo 09 v názvu koreluje s množstvím voličů této strany v průměrném okresním městě. Ale co, sakra, nechápu, proč se s nimi spojila ODS! Možná jí nic moc nezbylo, obzvlášť poté, co se voliči STANu rozhodli pro větší dobrodrůžo na pirátské bárce, na stranu druhou, kdyby modří ptáci neměli za lídra pana Večerníčka, který velmi distinguovaně a nonšalatně uspí většinu příznivců i oponentů, mohlo to dopadnout jinak. Inu, karty jsou rozdány a zrovna tohle uskupení je jedno ze dvou, která mají šanci vykouřit Babiše ven z nory!

14. SENIOŘI 21
Kandidátku na jižní Moravě zaplnilo 10 statečných gerontů, zato však s průměrným věkem 72,3 roku. Můžeme být hrdi na naše zdravotnictví, že i v takto pokročilém věku jsou lidé schopni udržet moč a myšlenku minimálně po dobu nutnou k zaregistrování nového hnutí! Avšak se domnívám, že před covidem měli kandidátů o polovinu více. Taktéž nedokážu odhadnout, zda-li v době opakujících se pandemických vln dokáží případné křeslo v Parlamentu doplnovat dýchajícími kandidáty po celé 4 roky. Dát jim hlas, je jak strčit ho do urny! (HA! Double pun intended!)

15. URZA.CZ
Dokonalý příklad sociálního hackingu! Nenávidí stát a nechtějí, aby je lidi volili a pokud uspějí, všichni složí funkce. Prostě jen zainvestovali 14 x 19.000 Kč do celostátní registrace do voleb, aby za tuto vcelku směšnou částku získali reklamní prostor pro anarchokapitalistickou osvětu ve všech volebních debatách a médiích. Klobouček a poklonka, čístá práce!

16. KORUNA ČESKÁ
"Na hrad patří král! Panující dynastie je transcendentním symbolem jednoty státu a národa!" Hele, kluci, chápu, že se vám stýská po starých dobrých časech, kdy Rudolf II. z vcelku průměrný Prahy vysochal Matičku stověžatou a kdy defenestrace nebyla jen napůl zapomenuté heslo v Ottově slovníku naučném, ale terazky mi povedztě, čo vy si predstavujetě pod takým slovom dynastie? A jak, sakra, zajistíte, aby se náhodou k moci nedostal dysfunkční rod zdegenerovaných kriplů, kteří nejen, že nebudou odvolatelní, ale ještě si trůn budou předávat? Já to vlastně ani nechci vědět. Čauko!

17. PIRÁTI A STAROSTOVÉ
Duhoví, dredatí rebelové si hodili programovej betl s gangem starostů vod vedle a sedli si do rytmu! Zaprdění tatíkové ze zapomenutých regionů úspěšně adoptovali mladistvej drajv a kůl fýl a na oplátku implementovali jednookým šérovačům s vůní trávy iluzi funkční a stabilní strany. Následný boom preferenčních hlasů této koalice otřásl do té doby neochvějným prvenstvím ANO a donutil Máru Prchala vytáhnou rypák z koksu, aby aktivoval veškeré rezervy hnojometů z garáží ANOfertu. Při této odvetné salvě nezvládl PIR-STAN roztáhnout deštníky a nahodit fajrvóly a přívalem sraček byl vytlačen až na třetí pozici ve volebním klání. Čekuj, bro, tohle je ta druhá koalice, která má šanci sestřelit Bureše a Šýlenu definitivně vysídlit na Instagram!

18. KSČM
https://www.youtube.com/watch?v=6WWuVsunoD8

19. MORAVSKÉ ZEMSKÉ HNUTÍ
Chtějí "usilovat o sloučení čtrnácti krajů do zemí Čechy, Morava, Slezsko a metropolitní země Praha a jejich vybavení samosprávnými kompetencemi." Zbytek programu je o tom, že by se měla víc hlídat voda v povodí Moravy a IDS JMK rozšířit od Ostravy k Uherskýmu Brodu. Nelze zde nevzpomenuti klasika: "A není to málo, Antone Pavloviči?" Pakliže uspějí, tak vidím republiku jako tři malý Kosova a nad nimi čnící Prahu jako centrální bobek světa. Ale mají na webu krutopřísnou mapku ČR, na které už porcují území a přesunujou kousky mezi sebou, což jim vyneslo Líbíska na Fejsbůčku. Na můj hlas to každopádně nedostačuje a ty ten svůj taky šetři!

20. ANO
Čau lidi, mám tu pro vás pár hesel! STBák Bureš, ukradená Spolana, 50 mega za Čapák, syn na Krymu, nulové zdanění dividend, včele kaput z řepke, rybe lekle v Bečve, likvidace rezerv státu, 150 mega za tousty z Penamu, miliardový dotace pro Agrofert, střet zájmů podle auditu EU, Pandora papers - daňový podvod, D1 zpoždění 3 roky, Best in Covid, 30.000 mrtvých, největší schodek rozpočtu v historii ČR... A tohle, kámo, jsem všechno nasázel rovnou z hlavy v jedný lajně. Kdybych měl hledat všechny sračky současného premiéra a jeho nohsledů - namátkou VelkýEfko, Šýlena "wívilsí" Instagramová, Krnda, nePokorná Jermanová, etc., etc., tak to budeš číst ještě ve chvíli, kdy se budou zavírat volební místnosti. Pokud i přes všechny ty pangalaktický průsery chceš volit ANO, tak soráč, ale jsi prostě kokot.

21. OTEVŘEME ČESKO NORMÁLNÍMU ŽIVOTU
OtČe je celonárodní terapeutická skupina mentálně postižených, kteří radostně hýkajíce nakráčeli do volebního boje s mottem: "Už nikdy nezavřeme!" A když jim sestřičky dovolily po večeři zapnout na počítač, generátor náhodných slov jim vytvořil celý volební program: "Zrušení testování zdravých lidí!" "Povinná úhrada nákladů vězňů během výkonu trestu!" "Likvidace invazních, nepůvodních rostlin a podmínky pro přírodní rovnováhu!" Ne, tohle se prostě nedá volit! Jejich získané hlasy jsou jasnej podvod, protože kdokoli, kdo se pro ně rozhodne, má mrtvý mozek, je zelenina upoutaná na lůžko, co jí teče slina z pusy a hovínka do pytlíčku! A zelenina nemá volební právo!

22. MORAVANÉ
Fundamentální odnož moravský separatistů, kteří již od roku 1994 pravidleně co 4 roky vyhrožují zbytku republiky teroristickými útoky, pokud nebudou splněny veškeré body jejich volebního programu: 1. "Přívlastek „moravský“ musí hřát pocitem klidu a jistoty." 2. "Nechceme být popelnicí světa." 3. Vydejte Luďka Staňka na Boží súd za hanění Brna! Ve volebním mezičase páchají chemické útoky pomocí pokoutně distribuované vysokooktanové slivovice, což vždy sice stojí život pár Pražáků, ale zbytek republiky je vítá s nadšením a krabičkou Ibalginu. P.S.: Hlavně je nevol, páč ta slivka je fakt super!

Tak to by bylo, letos zase jízda, co, příteli? Je na čase se rozloučit!
Ale předtím, předtím udělám poprvé vyjímku a napovím ti.
Verzálkama, kdybys byl takovej ten skrólovač, tak abys to neminul:

TAHLE ZEMĚ MÍŘÍ DO HAJZLU. JDI VOLIT.
VOL TY STRANY, KTERÉ MAJÍ ŠANCI SUNDAT ANO.
A TO JE BUĎ KOALICE SPOLU (13) NEBO KOALICE PIR-STAN (17). NIC JINÝHO NENÍ JISTOTA.
STOJÍ TO ZA HOVNO? JO! ALE TENTOKRÁT MÁ SMYSL VOLIT MENŠÍ ZLO.

Přemýšlej nad tím.
Díky a čau.

P.S.: Motivace je důležitá, takže pokud máš pocit, že to za to stálo, lajkuj, sdílej, komentuj!
Jo a taky mi můžeš koupit kafe - https://www.buymeacoffee.com/HagenCZ :)