Buy XStreamStudio a coffee

x
1
3
5

X-stream Studio si vybudovala partička profíků zvukařů a kameramanů, no a teď jsme tady pro vás.

Zvládneme streamovat / natočit téměř cokoliv! Máte-li hudební skupinu, jste sólový interpret, DJ a nebo plánujete on-line školení, firemní prezentaci, chcete natočit podcast, televizní dokument v X-Streamní kvalitě? Umíme!

Pracujeme výhradně se špičkovou technikou a když profi technika tak i profi obsluha, od techniků a asistentů kamer až po režiséra. Tam kde jiní končí, my začínáme, jsme v tom prostě X-streamní.

Nejmodernější kamery, zvuk, světla, efekty a studio s výbornou akustikou a samozřejmě náš tým vás vyšvihnou mezi elitu, budete vidět, bude se o vás mluvit. 

4K stream, unikátní prostorové stereo, VR virtuální realita - to všechno už naši klienti chtějí, chtějte to taky! 

---

X-stream Studio has been built by a bunch of sound engineers and cameramen, and now we are here for you.

We can stream / record almost anything! If you have a music group, you are a solo artist, a DJ or you are planning an online training, a company presentation, do you want to record a podcast, a TV documentary in X-Stream quality? We can!

We work exclusively with state-of-the-art technology and, if professional technician, also professional service, from technicians and camera assistants to the director. Where others end, we start, we're just X-stream.

The most modern cameras, sound, lights, effects and studio with excellent acoustics and of course our team will elevate you among the elite, you will see, we will talk about you.

4K stream, unique surround stereo, VR virtual reality - all our clients want, want it too!