Buy Franklinova expedice a coffee

x
1
3
5

Na co přispíváte

Koupí "kafe" podpoříte provoz webových stránek o Franklinově expedici (hosting a doména) + vytváření obsahu na nich. Roční výdaje na webhosting a doménu jsou cca 800 Kč (předpokládám, že vzhledem k cenám energií vzrostou), což je zhruba 6-7 šálků kafe koupených přes tuto stránku.

Kromě webu podpoříte i vývoj a provoz mapové aplikace zobrazující místa a trasy související s Franklinovou expedicí a pátráním po ní.

What do you support

By purchasing "coffee" you support the operation of the Franklin Expedition website (in Czech; webhosting and domain) + the creation of content on it. The annual cost of web hosting and domain is about 800 CZK ~ 33 EUR/USD (I assume it will increase due to energy prices), which is about 6-7 cups of coffee bought through this site.

In addition to the website, you support the development and operation of the map application (English version included) showing locations and routes related to the Franklin expedition.

O Franklinově expedici

Zkáza Franklinovy expedice je největší katastrofou v dějinách polárních výprav. V roce 1845 vypluly z Anglie lodě britského Královského námořnictva HMS Erebus a HMS Terror pod velením sira Johna Franklina hledat Severozápadní průjezd. K severnímu pobřeží Severní Ameriky dorazilo 129 mužů se zásobami na 3 roky. Žádného z účastníků expedice od léta 1845 již žádný běloch nespatřil živého. (více na webu...)