Zvýšte čitateľnosť, pozerateľnosť a nákupychtivosť followerov pred Valentínom

Malé marketérske tajomstvá pre veľké dosahy a konverzie na socials od TAMI

Valentín je proste sviatok lásky a ľudia ju potrebujú teraz viac ako kedykoľvek predtým. Sviatok zamilovaných je tu o pár dní- je načase si pripraviť niečo „chrumkavé“ pre vašich followerov, získať nových a posilniť predaje produktov a služieb práve s Valentínskou ponukou.

Dajte mi lajk na článok, nech je Valentínsky post najlajkovanejší a zároveň nech viem, že ste ho čítali!

Ďakujem

Toto bol tip No.1

Vyvolajte interakciu u vás na účte so žiadosťou zalajkovať „konkrétny“ post na Valentína. Tak, ako som to urobila o riadok vyššie ja.

Môžete požiadať lajk na post s tým, že vy vrátite 3. Alebo v komentároch nechať srdiečko výmenou za niečo. Alebo zorganizujte súťaž „najkrajšie požiadanie o ruku“ „najtrápnejšie prvé rande“ „najhoršie romantické filmy na Valentína“.

Tip No.2

Od 7.1. Začínajú sa fašiangy. Končia sa pohyblivým utorkom pred Popolcovou alebo tzv. škaredou stredou, ktorá v roku 2022 pripadla na 2. marca. Fašiangy sú obdobím jedla a zábavy, korene siahajú do dávnej minulosti slovanských pohanských predkov. Slovo fašiang pochádza z nemeckého vast-schane, ktoré vo voľnom preklade znamená posledný nápoj. Využite túto príležitosť na pozvanie na mini párty, ochutnávky vína a zábavu (ľudia bažia po uvoľnenej atmosfére).

Mám pre vás tip, ktorý ak uchopíte správne a odvážne, pochopíte a vykonáte ako prví, dosiahnete vytúžený úspech na socials.

Pamätáte si reklamu Magnum- teta čo hryzla do čokoládového nanuku? To, čo marketéri použili v tejto reklame je prenesenie chuti a pôžitku cez obrazovku k divákovi. Je tam silne erotizujúci motív ženských pier, aby sa muži neprestali pozerať a silne zvukovo zvýraznený moment chrumkania, aby ženy dostali chuť na sladké.

ASMR efekt v reklame je jeden zo spúšťačov chute vás sledovať, kupovať od vás a cítiť zvláštne uspokojenie. ASMR videá – Autonomous Sensory Meridian Response (samostatná zmyslovo-meridiánová reakcia).

Existujú celé ASMR komunity na socials- Youtube, Instagram, TikTok. Vy sa im chcete predstaviť. Vy im chcete predstaviť darčeky na Valentína v podobe, na ktorú čakajú.

Bonboniery hryzené zubami, poškrabkávaní kvetinoví mackovia, balenie/rozbaľovanie darčekovej krabičky, šepot, príprava srdiečkových dobrôt, otváranie kozmetiky, klopkanie nechtami s manikúrou, praskanie mydiel, pošliapanie vajíčka- vašej fantázii sa medze nekladú.

A čo ak nemáte produkt/službu?

Prečítajte post šepotom a inšpirujte sa tvorcami na YouTube či TikTok.

Potrebujete:

1.      Kvalitný mikrofón (resp. headset blízko rúk/úst) a dokonalé ticho v miestnosti;

2.      Inšpirovanie sa, ako robia ASMR iné značky/blogeri a spísanie si toho, čo bol dobrý nápad a zapadá do vašej témy/produktu/služby;

3.      Spíšete si zoznam pomôcok, ktoré na nahrávanie ASMR potrebujete a scenáre krátkych videí;

4.      Nahráte krátke videa (formáty reels a IGTV na vertikálu a minutové do feedu) prezentujúce produkty/Valentínske darčeky/služby;

5.      Použite tieto hashtagy (samozrejme podľa ich relevantnosti k vizuálu): #asmr #satisfying #satisfyingvideos #asmrvideo #chill #relax #calm #oddlysatisfying

Plus hashtagy vlastné pre komunitu na tej-ktorej platforme, napr. #asmrtiktok ak publikujete naTiktoku atd´.

Výhody:

Oslovíte nové publikum- milovníkov tohto druhu obsahu na socials (na ktorých mimochodom ste doteraz necielili a netvorili ste pre nich obsah).

Dáte obsah, ktorý emočne predáva a je opakovane pozeraný.

Zvýšené dosahy a videnie vášho účtu na Instagrame.

Lacné.

 

BONUSOVÝ TIP

P.S. Nezabúdajte aj na iné komunity na socials: menšiny, cudzinci, LGBT, atd´. sú to veľmi vďačné publiká

Ostávajte v skvelej komunite s TAMI a Golden Clubom Instaraňajky pre cool tipy, návody či postrehy.

Vaša TAMI