Buy Drozdowisko - Teresa Drozda a coffee

x
1
3
5

"Drozdowisko" to autorski podcast, zajmujący się kulturą w niemal wszystkich jej przejawach. To teatr, literatura, piosenka i film. To rozmowy i kulturalne podróże po Polsce i Czechach oraz mnóstwo archiwaliów. "Drozdowisko" to po prostu ja, Teresa Drozda.

W 2021 roku, po blisko trzydziestu latach, rozstałam się z antenami Polskiego Radia, dla których pracowałam i postanowiłam zrobić coś swojego. Tak powstało "Drozdowisko" - mój autorski podcast o kulturze w Polsce i Czechach.
Nadal rozmawiam. Przede wszystkim rozmawiam. Z twórczymi i ciekawymi ludźmi. Czasem to nazwiska bardzo znane, czasem zupełnie niszowe. Czasem sama zabieram głos. Kolejne odcinki "Drozdowiska" koloruję nagraniami wydobytymi z własnego archiwum. Sukcesywnie sięgam po te rozmowy, jednocześnie wciąż i wciąż nagrywając nowe.

Równolegle prowadzę stronę internetową strefapiosenki.pl oraz profil na FB poświęcony czeskiej kulturze Czeski kousek.
Podcast jest w tej chwili najważniejszy, ale wszystkie moje dziennikarskie aktywności wzajemnie na siebie wpływają i z siebie wypływają. Nie rozdzielam sztywno swojego pisania, fotografowania czy nagrywania. Ważna jest każda z tych rzeczy, bo jedna uzupełnia i wzbogaca drugą.

Postaw mi kawę albo kup książkę - i posłuchaj, co dla Ciebie przygotowałam. Jeden odcinek podcastu - to idealny czas na niespieszną, poranną, niedzielną kawę.