До 5 ходу я розгромив стартових ворогів-бретонців (ВХ\нормал), а потім розбив, підловивши, і законфедератив Скарсника.

Далі я думаю про два шляхи:

1.      Помочить Монферон і Борделло, а потім плисти до ворожих ельфів на бублик, доки вони не розвинулись.

2.      Грунтовно зачистити провінцію Скарсніка від гномів та скавенів. Вирізать лісових ельфів. Замочить Леді озера, а вже від неї плисти до ельфів. Опціонально ще може доведеться різати головних скавенів, якщо не робити їх друзями, і Белегара.

В обох випадках хочу побудувати в поселенні Скарсніка дім на катапульти (бо це єдине моє поселення 3 рівня). Армію хочу зробити майже повністю стрілецькою+3 катапульти, пару велетів і пару героїв. Кажуть, гобліни-лучники під бафами і технологіями Грома дуже круті. Побачимо, що вийде.

Пішов таки складним шляхом, на 10-му ході розбив гномів і взяв в облогу крис. Дуже не вистачає грошей на 2 армії, можливо, доведеться розпустити Скарсніка.

Хід 14. Гром уже левела 10, є купа інгрідієнтів, виграв квестову битву на крутий топор і добив крис. Але на мене суне Карл-Франц і оголосили війну 2 з 4 ельфійських лісових королівств. Грошей ні на шо не вистачає.

Хід 24. Дуртху мертвий. Карл-Франц був поранений і запросив миру. Казна все ще в мінусі, але вже є закляття Нога Горка. Цілі Ваагха виконано, зара буду мочити другу ельфійську фракцію. Все не так і погано.

На 26 ходу побив Оріона і навіть отримав героїчну перемогу. Ельфи почали бігти рівно тоді, коли майже добили мого Пузана, який один стримував і відволікав їх лучників і частину піхоти. Із мінусів – ніяк не знайду використання для Ваагх. Я не встигаю ввести їх в бій, коли не ставлю галочку на контроль великої армії чи стрімкому ударі. З іншого боку- можливості обирати у мене не було б без того Ваагх.

Хід 30. Лісові ельфи знищені, у нас відкрито купу рецептів, прокачані техи на порядок, грошей вистачає майже на 2 армії. Відбулося купа всього, а це ж лише половина реалізації нашого грунтовного плану, викладеного на початку. До того ж додається проблема Кемлера, який, хоча й не межує зі мною, якимось чином поширює скверну вампірів! Мабуть, далі Скарсник піде на північ, буде там різати бретонців і Кемлера, а Гром замочить Леді озера, а далі побачим

Хід 41. З одного боку Альберіка, Леді і скавенів я замочив. Грошей норм, ще й на третю армію стачить. А з іншого.. Війну мені оголосили майже всі, ельфи бублика, Белегар, Тілея. З іншого боку імперія і північні бретонці поки що не втручаються, побачимо, що буде далі.

Хід 45. Стало трохи краще.

Скавенблад тілейці взяли в облогу, але на штурм не йдуть, а як підуть, то, вірогідно програють.

Скарснік найняв для себе і Грома за три ходи катапульти і Арахнарока. За останнього дали перший за всю гру жовтий інгрідієнт, з ним я зможу зробити 4 нові блюда, що треба для квесту шамана. Тим часом Гром добив остаточно південних бретонців і підійшов до Скарсніка забрати катапульту. Далі – на бублік, хоча паралельно треба відбити ельфів від Борделло.

Я набрав в горах третю армію гоболучників під бафами від котла відразу зі срібними личками. Дав їх якомусь нонейм гобліну – і вони класично, шаховим порядком перемогли Белегара, перестрілявши гноміков!

Далі скарснік з нонеймом мають позбутися Белегара і залякати тілейців.

Хід 46 Мені оголосив війну Вульфрик. Я здивувався, а потім побачив, що Бретоні немає, Куронн тримає Марієнбург, а сусіднє містечко якраз вікінги.

Подивився, як працює катапульта. Нічого вражаючого, але дуже смішно.

Хід 50. Гром висадився на бублік, паралельно приготував 12 блюд, за шо отримав бонус. Скарснік іде на північ. Третя армія доїдає Белегара. Скверноскавен звільнився з облоги тілейців і ребелів. Здається, все починає ставати нормальним

Хід 60. Гром все також намагається зачепитись на бублику, але туди треба ще одна армія, щоб захищати загарбане. Белегар і порубіжники всьо, армія, що їх побила, бороздить моря, заробляючи морські інгрідієнти, Скарснік на півночі бодається з Марієнбургом. Ось результати їх нападу на недавно захоплене мною бретонське поселення

А це ми взяли легко і без проблем Тол Іврессе.

На 72 хід виконав усі умови короткої перемоги, пограбувавши землі навколо взятого вже автобоєм Лотерну. Пару скрінов на тему «Як це було» наостанок.